Proč k psychologovi?

Život v dnešní době je hodně náročný, jelikož nás nutí obstát v mnoha životních rolích. Naše okolí, společnost i tlak virtuálního světa po nás vyžaduje, abychom byli perfektními za všech okolností a žili spořádaný život s kvalitním vzděláním, úspěšným a dobře placeným zaměstnáním, fungující rodinou, abychom dobře komunikovali a měli harmonické vztahy s ostatními, perfektně u toho vypadali, byli zdraví a v tom všem přinejmenším spokojení. Poměrně často se však stává, že se člověk do tohoto úzkého a úspěšného schématu nevejde, že prostě věci nejdou v životě tak, jak jsme si je přáli a plánovali a jak to od nás očekávali nejbližší. V mnoha oblastech si sice dokážeme pomoci sami, s pomocí přátel či různých návodů na internetu, ale nastávají i situace, kdy kolem nás není nikdo, komu bychom se mohli a chtěli svěřit. Zároveň bychom ale potřebovali člověka, který by nás vyslechl, porozuměl a pomohl nám se zorientovat v tom, čím si procházíme.

Na základě své zkušenosti vím, že je pro člověka obvykle těžké se rozhodnout a vyhledat odbornou pomoc, přestože je to v posledních letech čím dál běžnější a společností již nevnímané jako tabu. Lidé si také nejsou jisti ke komu se objednat – psycholog, psychiatr, psychoterapeut? Jaké jsou mezi nimi rozdíly najdete v další záložce.

Lidé se většinou první návštěvy psychologa obávají a mají tendenci ji oddalovat. Myslí si například, že je to známka jejich selhání, když si nedokáží své záležitosti vyřešit sami. Obávají se rovněž přidělení diagnózy, které se budou těžko zbavovat; že budou muset vyplňovat nějaké testy; že jim bude psycholog dávat úkoly či rady, s nimiž nebudou souhlasit či pro ně bude obtížné je splnit; že to bude dlouhodobý a finančně nákladný závazek, apod…

Tyto obavy jsou vesměs zbytečné. Při konzultaci u mne je mojí prioritou, abyste se u mě cítili v klidu a bezpečně. Jsem tady pro Vás a budeme mluvit jen o tom, k čemu se Vy rozhodnete, budu respektovat Vaše přání a individuální zkušenosti. Přirozeným je mi empatický a podpůrný přístup. Naše komunikace je zcela diskrétní, stejně jako fakt, že ke mně chodíte.

Když si dokážete říci o pomoc, dáte tím sobě a i svému okolí najevo, že Vám kvalita Vašeho života není lhostejná, že máte odvahu a motivaci něco pro sebe udělat, že již třeba nechcete opakovat nefunkční vzorce chování. Snažit se vše zvládnout sám, není hrdinství.
 
Úvod | Proč k psychologovi | Kdo je to psycholog | Co Vás čeká | Životopis | Ceník | Objednání/Kontakt
mgr. katerina pavelkova psycholožka, psychoterapie, psychoterapeut, psychologická poradna, psycholog tisnov, psycholog lomnička, psychologické poradenství, krize, krizová intervence, deprese, psychosomatika, soukromý psycholog, mgr. katerina pavelkova psycholožka, psychoterapie, psychoterapeut, psychologická poradna, psycholog tisnov, psycholog lomnička, psychologické poradenství, krize, krizová intervence, deprese, psychosomatika, soukromý psycholog, mgr. katerina pavelkova psycholožka, psychoterapie, psychoterapeut, psychologická poradna, psycholog tisnov, psycholog lomnička, psychologické poradenství, krize, krizová intervence, deprese, psychosomatika, soukromý psycholog, mgr. katerina pavelkova psycholožka, psychoterapie, psychoterapeut, psychologická poradna, psycholog tisnov, psycholog lomnička, psychologické poradenství, krize, krizová intervence, deprese, psychosomatika, soukromý psycholog mgr. katerina pavelkova psycholožka, psychoterapie, psychoterapeut, psychologická poradna, psycholog tisnov, psycholog lomnička, psychologické poradenství, krize, krizová intervence, deprese, psychosomatika, soukromý psycholog, mgr. katerina pavelkova psycholožka, psychoterapie, psychoterapeut, psychologická poradna, psycholog tisnov, psycholog lomnička, psychologické poradenství, krize, krizová intervence, deprese, psychosomatika, soukromý psycholog